הקשר בין אף, אוזן וגרון

יום שלישי, 01.5.2012, 12:54 | מאת:

"מחר ניקח אותך לרופא אף-אוזן-גרון" הוא משפט שרבבות הורים ברחבי העולם אומרים לילדם המנוזל שמתלונן גם על כאב בגרונו או באוזניו. אז מהו באמת הקשר בין שלושת האיברים הללו, ומדוע הם נלמדים תחת מטריית התמחות אחת? לענף ברפואה כירורגית המתמחה במחלות במערכת האף, האוזן, הגרון, הראש והצוואר קוראים אוטולרינגולוגיה. כשמבינים את תחומי האחריות של רופאי אא"ג מבינים כיצד כל האיברים הללו קשורים:

המוח בראי הרפואה הסינית

יום שלישי, 01.5.2012, 12:33 | מאת:

המוח – האיבר הראשי במערכת העצבים שלנו – הוא גם האיבר הנחקר ביותר ברפואה המודרנית, והמסתורין הסובב אותו גדול מהעובדות הידועות עליו. מדעי המוח מקיפים תחומי מחקר רבים, מביולוגיה דרך פסיכולוגיה ונוירולוגיה, מדעי הקוגניציה, מדעי המחשב ופילוסופיה. הילה אשד, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית ומומחית בדיקור וצמחי מרפא, מסבירה כיצד הרפואה הסינית המסורתית רואה את האיבר המרתק מכולם.

הסיפורים שמאחורי הלחצנים

יום שלישי, 24.4.2012, 12:51 | מאת:

בכל יום ובכל מקום בארץ, נשזרים בחיי היומיום שמסביבנו מאות סיפורים קטנים – "קטנים" כי בשל סופם הטוב הם נחבאים מעיני התקשורת והציבור. במדור זה נביא לפניכם סיפורים מרגשים כאלה, שאולי היו נקראים "קטנים" בכל קנה מידה ציבורי, אך למעורבים בהם ולבני משפחותיהם מדובר ברגעים גדולים ודרמטיים.